Základní informace / Propozice

Dne 11. května 2019 se centrum historického dvojměstí na 90 minut uzavře pro automobilovou dopravu a bude patřit běžcům všech věkových kategorií, rekreačním i těm s vysokými sportovními ambicemi.

Výstřel z pistole odstartuje v 16:00 společně 1/4maraton (10,55 km) a běh na 5 km, ve kterém poměří síly jednotlivci, ale také týmy složené z libovolného počtu lidí, z nichž se do výsledků počítají první tři nejlepší časy. Absolutních vítězů tedy bude celkem 6, a to nejlepší žena, muž a tým pro každou ze dvou tratí.

Startuje se na brandýském náměstí a přes Ostrůvek se poběží kolem brandýského zámku do Staré Boleslavi. Běžci minou Basiliku svatého Václava a za Staroboleslavskou branou odbočí k Lázeňské. Přes Houštku se běží zpět do Brandýsa. Trasa 1/4maratonu jsou dvě kola, liší se jen náběh.

Délka 1/4maratonu (10 549 metrů) je oficiálně změřena dle pravidel atletiky a splňuje všechny podmínky IAAF/AIMS! Pro kratší trať certifikát nemáme, ale měří 5 km plus pár stovek metrů jako bonus navíc, maximálně však 500 m.

STÁHNĚTE SI PROPOZICE ZÁVODU >>